Paliwo stanowi podstawę funkcjonowania maszyn zasilanych silnikiem spalinowym. Szczególnie w budownictwie, transporcie i rolnictwie wykorzystuje się ich bardzo wiele – to np. środki transportu, koparki, ładowarki czy mobilne dźwigi.

Realizacja inwestycji budowlanej zwykle trwa wiele miesięcy, a nawet lat. Nietrudno wyobrazić sobie, jakie ilości paliwa są w tym czasie zużywane. Podobnie jest jeśli zajmujemy się transportem czy uprawiamy ziemię. Do jego przechowywania warto wybrać zbiorniki dwupłaszczowe na olej napędowy.

Zobacz także Z czego wykonane są zbiorniki na paliwo?

Zbiornik na paliwo to wsparcie dla każdej inwestycji budowlanej

Realizacja dużej inwestycji budowlanej wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Kosztuje wszystko – od materiałów, przez siłę roboczą, po eksploatację maszyn. Na pieniądze można też przeliczyć czas, w którym jest realizowany projekt. Oczywiste jest, że każdemu inwestorowi zależy na jak największym ograniczeniu tych kosztów. Oszczędności można uzyskać przez odpowiednią organizację pracy. Jednym z jej elementów jest zapewnienie dostępu do paliwa na terenie budowy.

Prostym, a zarazem bardzo komfortowym rozwiązaniem są zbiorniki paliwa z dystrybutorem. Umieszczając je w miejscu realizacji inwestycji, można znacznie ograniczyć czas przeznaczony na tankowanie samochodów i maszyn. Kierowcy nie muszą jeździć na odległe stacje za każdym razem, gdy opróżnią bak paliwa.

Problem z tankowaniem ciężarówek czy mobilnych maszyn budowlanych jest też taki, że nie każda publiczna stacja paliw jest przystosowana do ich obsługi. Dlatego zdarza się, że kierowcy muszą pokonać spory dystans, aby uzupełnić olej napędowy, a przy okazji spalają go nieco więcej. Zbiornik dwupłaszczowy jest dobrym rozwiązaniem również wtedy, gdy codzienna dostawa paliwa jest zapewniona umową z firmą zewnętrzną.

Przykładowo dojeżdżająca cysterna wymusza na kierowcach i operatorach maszyn tankowanie o określonej porze. Poza tym każdy taki transport trzeba opłacić. Dlatego ekonomiczniejsze jest wyposażenie budowy w zbiorniki na paliwo i uzupełnianie zapasu w większych odstępach czasu. Korzyści przynosi też hurtowe kupowanie oleju napędowego w dużych ilościach. Im zamawia się więcej paliwa, tym niższe są ceny jednostkowe za litr. To kolejny obszar inwestycji, na którym można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Profesjonalne zbiorniki na paliwo pozwalają bezpiecznie przechowywać surowiec

Zbiorniki dwupłaszczowe na olej napędowy są produkowane zgodnie z surowymi wymogami norm oraz pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego. Powstają ze specjalnie dobranych materiałów odpornych na czynniki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne. Przemyślana konstrukcja sprawia, że pomiędzy ścianami zbiornika pozostaje komora powietrzna, która ułatwia utrzymanie stałej temperatury paliwa i zapobiega rozszczelnieniom.

Zbiornik dwupłaszczowy, zamontowany na placu budowy na stałe lub dowieziony na palecie, poza obniżeniem kosztów zakupu paliwa, przynosi inne korzyści. Są one związane z bezpieczeństwem i ochroną mienia. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • zabezpieczenie paliwa przed kradzieżą przez osoby postronne – zbiorniki dwupłaszczowe na olej napędowy czy zbiorniki jednopłaszczowe na adBlue są wyposażone w pokrywę zamykaną na zamek;
  • ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych na paliwo – dzięki poduszce powietrznej pomiędzy ścianami zbiornik dwupłaszczowy działa jak termos, utrzymując stałą temperaturę paliwa zarówno podczas upałów, jak i mrozów. Natomiast szczelność zbiornika chroni olej napędowy przed rozcieńczaniem wodą podczas deszczu;
  • zabezpieczenie paliwa na wypadek różnych zdarzeń losowych, takich jak np. przypadkowe lub celowe zanieczyszczenie.

Zbiorniki paliwa z dystrybutorem dostarczane przez Olbenz pochodzą od renomowanych producentów. Dlatego gwarantują niezawodność przechowywania paliw płynnych m. in. na placach budowy. Dzięki takiej inwestycji właściciel firmy może czerpać wiele korzyści, ostatecznie przekładających się na wymierne profity finansowe. Zyskują także sami pracownicy, którzy mogą więcej czasu poświęcić na wykonywanie właściwych zadań, zamiast jeździć wiele kilometrów w poszukiwaniu dystrybutora paliwa.

Zamów zbiornik na paliwo dla swojej firmy!

Wszystkie informacje o zbiornikach i ich cenach uzyskają Państwo podczas rozmowy z naszym przedstawicielem handlowym.

Zapraszamy do kontaktu: tel.: 83 342 22 07