Oferujemy olej opałowy Ekoterm przeznaczony do kotłów centralnego ogrzewania. Jest to paliwo grzewcze produkowane przez PKN Orlen, które wyróżnia się znakomitymi parametrami i przede wszystkim niską zawartością siarki, co wydłuża żywotność urządzeń grzewczych. Zapewniamy konkurencyjne ceny, bezpłatny transport oraz szybkie dostawy.

Dystrybucja oleju opałowego Orlen dla odbiorców indywidualnych

Olbenz od wielu już lat zajmuje się sprzedażą paliw grzewczych. Siedziba naszej firmy mieści się w Białej Podlaskiej, ale obszar naszej działalności jest znacznie szerszy i obejmuje całe woj. podlaskie oraz tereny ościenne.

Specjalizujemy się w dostarczaniu oleju napędowego grzewczego Ekoterm do klientów, przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, szkół oraz innych jednostek samorządowych oraz państwowych.

Oferujemy wysokiej jakości paliwo grzewcze, które sprowadzamy bezpośrednio z PKN Orlen. Dlatego Ekoterm sprzedajemy w hurtowych cenach, a ponadto stali klienci mogą liczyć na rabaty. Proponujemy również korzystne warunki rozliczeń, w tym sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia i licencje na obrót paliwami płynnymi. Nasi odbiorcy mają więc pewność, że olej grzewczy pochodzi z zaufanego źródła.

Proponowany olej opałowy to paliwo ekologiczne, które idealnie wpisuje się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Ogrzewanie olejowe jest bardzo dobrą propozycją dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy nie mają dostępu do sieci gazowej. Wypada też korzystniej w porównaniu z paliwami stałymi – węglem czy pelletem – ponieważ jest wygodne w użytkowaniu i ma wysoką wartość opałową.

Właściciele kotłów na olej grzewczy mogą również wykorzystać sezonowe wahania cen paliw. Sprawdzając regularnie notowania surowców i kupując opał w okresie letnim, kiedy ceny są niższe, można sporo zaoszczędzić!

Olej opałowy dla domu

Ogrzewanie olejowe to idealna propozycja dla gospodarstw domowych, które nie mają dostępu do sieci gazowej. Ze względu na swoje właściwości i kaloryczność, stanowi bardzo dobrą alternatywę dla gazu płynnego oraz paliw stałych. Olej opałowy jest przyjazny dla środowiska. Podczas jego spalania, do atmosfery nie są emitowane żadne pyły.

Ponadto ogrzewanie olejowe to duża wygoda, ponieważ jest ono całkowicie bezobsługowe. Piece są wygodne w użytkowaniu, a instalacja wymaga jedynie okresowych przeglądów technicznych.

Należy jednak pamiętać, że obrót olejem opałowym jest regulowany specjalnymi przepisami. Zarówno sprzedawcy, jak i jego nabywcy muszą być zarejestrowani w urzędzie skarbowym. Takie zgłoszenie obejmuje również osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Olej opałowy możesz kupić o każdej porze roku, ale najlepiej zaopatrzyć się w surowiec tuż po zakończeniu sezonu grzewczego lub w okresie letnim. Wówczas jego ceny są najniższe.

Do jego przechowywania służą specjalne zbiorniki, trwale połączone z instalacją centralnego ogrzewania.

Olej opałowy dla rolnictwa

Ogrzewanie olejowe to również doskonała propozycja dla rolników prowadzących zarówno tradycyjne gospodarstwa, jak i te specjalistyczne. Za pomocą oleju opałowego można ogrzewać różne budynki, np. suszarnie, kurniki czy chlewnie.

Gospodarstwa rolne znajdują się we wsiach, a więc w miejscach, gdzie często nie ma gazociągów. Natomiast inne rodzaje ogrzewania są mało efektywne lub drogie. Dlatego ogrzewanie opałowe często stanowi najlepszą alternatywę.

Jego zaletą jest całkowita automatyzacja procesu i możliwość zaprogramowania dokładnej temperatury w pomieszczeniach gospodarczych.

To również duża wygoda i oszczędność czasu. Gospodarstwa rolne potrafią być energochłonne, dlatego rolnicy mogą zaopatrzyć się w duży zbiornik na ropę opałową o pojemności nawet kilku tysięcy litrów. Dzięki temu, składając nawet pojedyncze zamówienie, mogą zgromadzić duży zapas paliwa o dowolnej porze roku.

Szybkie dostawy paliwa grzewczego

Kończy Ci się zapas paliwa i zastanawiasz się, jak kupić olej opałowy? Skontaktuj się z nami! Zamówienia przyjmowane są codziennie w godzinach 6:00- 23:00.

Olbenz zapewnia szybkie dostawy oleju opałowego, które mogą być realizowane nawet następnego dnia. Wiele jednak zależy od wielkości zamówienia, odległości oraz dostępnych zapasów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, starając się jak najlepiej spełnić jego oczekiwania.

Dostawy realizowane są nowoczesnymi cysternami, zgodnie z przepisami ADR. Nasi kierowcy przechodzą regularne szkolenia, dlatego możemy zagwarantować, że zarówno załadunek, transport, jak i rozładunek paliwa będą odbywały się z zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Jesteśmy w stanie dojechać praktycznie w dowolne miejsce, choć najczęściej dostawy oleju opałowego realizowane są na terenie Podlasia. Działamy w sposób przejrzysty – klienci otrzymują niezbędne dokumenty związane z zamówieniem, a także pomagamy im w rozliczeniach z urzędem skarbowym.

Wysoka jakość paliwa Ekoterm

Oferowany olej opałowy Ekoterm wyróżnia się najwyższą jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Zawiera odpowiednio dobrane komponenty oraz dodatki uszlachetniające, które poprawiają ekonomikę zużycia oleju opałowego, a także żywotność instalacji grzewczych.

Olej opałowy Orlen spełnia m.in. wymagania Polskiej Normy PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1, a także wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 sierpnia 2010 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych.

Olej opałowy Ekoterm posiada następujące właściwości:

  • wartość opałowa – 42,6 MJ/kg,
  • maksymalna gęstość w temp. 15°C – 860 kg/m³,
  • temperatura zapłonu – 56°C,
  • zawartość siarki – 0,100% (m/m),
  • zawartość wody – 200 mg/kg,
  • barwa – czerwona.

Ekoterm jest nowoczesnym paliwem grzewczym, które jest przeznaczone przede wszystkim do spalania w kotłach ogrzewających domy mieszkalne oraz inne obiekty nie mające dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Jest paliwem ekologicznym, czystym, bezpiecznym i nie wymagającym żadnej obsługi ze strony użytkownika.

Paliwo wyróżnia się wysoką wartością opałową, co przekłada się na długie spalanie i relatywnie niskie koszty ogrzewania. Olej opałowy Orlen jest również ceniony ze względu na niską zawartość siarki oraz innych szkodliwych substancji.