Myjnie bezdotykowe to rodzaj myjni, w których proces czyszczenia odbywa się bez kontaktu urządzenia z pojazdem.

Wykorzystują one zaawansowane technologie, takie jak myjki wysokociśnieniowe, systemy płukania, nabłyszczania, a także specjalna chemię samochodową.

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Korzystanie z samochodowej myjni bezdotykowej jest łatwe i wygodne. Nie wymaga też wysiłku, wystarczy tylko przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i postępować zgodnie z instrukcją. Możesz na niej umyć auto praktycznie o dowolnej porze, za wyjątkiem dni, gdy temperatura jest ujemna.

Najpierw zaparkuj swój pojazd na właściwym miejscu, upewniając się, że auto znajduje się w zasięgu urządzeń myjących. Następnie wyłącz silnik pojazdu, a także sprawdź, czy wszystkie okna w samochodzie są pozamykane.

Wrzuć monety do odpowiedniego otworu lub wybierz inną formę płatności na przykład kartę płatniczą. Jeśli transakcja została zaakceptowana, możesz już wybrać program i  przystąpić do mycia pojazdu.

W tym celu skorzystaj z myjki wysokociśnieniowej. Najpierw zrób wstępny oprysk, następnie wykonaj mycie zasadnicze, a na końcu dokładnie wszystko spłucz, aby usunąć pozostałości brudu i piany. Możesz również skorzystać z opcji dodatkowych – woskowania i nabłyszczania auta.

Cały proces trwa z reguły nie więcej niż kilkanaście minut. Jeśli potrzebujesz wyczyścić auto w środku, skorzystaj także z samoobsługowego odkurzacza.

Jakie są dostępne programy na bezdotykowych myjniach samochodowych?

Kierowcy, którzy dbają o swoje auta, mogą skorzystać naprawdę z wielu opcji.  Myjnie bezdotykowe BKF Olbenz oferują następujące programy mycia:

  • Program 1: Turbo oprysk – umożliwia zaaplikowanie środka chemicznego przy użyciu zmiękczonej i zdemineralizowanej wody pod niskim ciśnieniem w celu zmiękczenia zanieczyszczeń i przygotowania pojazdu do mycia bezdotykowego.
  • Program 2: Mycie zasadnicze  – to gruntowne czyszczenie pojazdu przy użyciu zmiękczonej i czystej wody oraz specjalnych środków chemicznych przyjaznych dla lakieru samochodowego. Mycie odbywa się w wysokiej temperaturze, która wspomaga likwidację tłustych nalotów.
  • Program 3: Spłukiwanie – polega na dokładnym usunięciu pozostałości piany oraz brudu po myciu.
  • Program 4: Konserwacja polimerem –  ten program myjni bezdotykowej ma na celu zapewnienie ochrony powierzchni karoserii. Zmiękczona woda w połączeniu ze środkiem najnowszej generacji pokrywa czysty lakier cienką, ale twardą warstwą.
  • Program 5: Nabłyszczanie - umożliwia spłukanie karoserii wodą zmiękczoną i zdemineralizowaną, wraz ze środkiem osuszającym i nabłyszczającym.

Dlaczego myjnie bezdotykowe są efektywniejsze od tradycyjnych myjni samoobsługowych?

Myjnie bezdotykowe BKF gwarantują bezpieczne mycie na całej powierzchni pojazdu. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii i starannemu procesowi czyszczenia, minimalizuje się ryzyko powstania zarysowań lakieru i uszkodzeń pojazdu.

Tego typu urządzenia zapewniają wygodę i oszczędność. Klienci po prostu wjeżdżają na myjnię, wybierają odpowiedni program i przy użyciu lancy mogą szybko wykonać pracę. Mają pełną kontrolę nad procesem czyszczenia.

Dlatego myjnie bezdotykowe, takie jak BKF Księcia Witolda i BKF Warszawska, są efektywniejsze od tradycyjnych myjni samoobsługowych. Dzieje się ta za sprawą wykorzystaniu zaawansowanej technologii, skutecznym programom mycia, bezpiecznemu procesowi czyszczenia i oszczędności czasu.