zbiornik na paliwo width=

Olej napędowy lub Adblue należy przechowywać w specjalnie od tego celu przeznaczonych zbiornikach. Pojemniki na paliwo powinny być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Dzięki temu produkty petrochemiczne zachowują swoje właściwości i nie stanowią zagrożenia dla środowiska.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zbiorniki do magazynowania paliw płynnych. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem zbiorników firmy Fortis Technology i X – tank, to renomowani producenci zbiorników z tworzyw sztucznych. Produkowane zbiorniki służą zarówno do użytku domowego, jak i do użytku w branżach takich jak przemysł, rolnictwo oraz transport.

Bezpieczne i trwałe zbiorniki na olej napędowy i olej opałowy grzewczy

Ze względów bezpieczeństwa paliwa nie można magazynować w zwykłych pojemnikach. Do przechowywania oleju napędowego lub opałowego służą specjalne, certyfikowane zbiorniki. Niezależnie więc od tego, czy prowadzisz działalność komercyjną, czy zużywasz paliwo na potrzeby własne pojemnik powinien posiadać atest.

Dzięki temu masz pewność, że zbiornik na paliwo jest bezpieczny i spełnia wszelkie wymagania dla tego typu wyrobów. Możesz więc w takich pojemnikach przechowywać olej napędowy lub opałowy bez obaw, że dojdzie do wycieku lub chemikalia stracą na jakości.

Typy zbiorników na paliwo

Zbiorniki na paliwo różnią się budową, zastosowaną technologią, a także przeznaczeniem. Klasyfikując pojemniki producenci uwzględniają między innymi rodzaj przechowywanej w nich cieczy. Inne wymagania i właściwości ma olej napędowy, a inne Adblue. Biorąc pod uwagę liczbę ścian, pojemniki i zbiorniki można podzielić na:

  • jednopłaszczowe,
  • dwupłaszczowe.

Z kolei ze względu na położenie wyróżnić można zbiorniki:

  • stacjonarne,
  • mobilne.

Zbiornik jednopłaszczowy na paliwo

Zbudowany jest z jednej ściany zwanej płaszczem, stąd też jego nazwa. Ten rodzaj zbiornika służy m.in. do przechowywania Adblue, czyli wodnego roztworu mocznika. Płyn ten stosowany jest w samochodach napędzanych dieslem i jego zadaniem jest neutralizowanie zanieczyszczeń emitowanych przez pojazd.

Adblue nie jest substancją szkodliwą, palną ani wybuchową, dlatego nie wymaga szczególnych zabezpieczeń i może być magazynowany w zbiorniku na paliwo jednopłaszczowym.

Przykładem takiego pojemnika na Adblue jest na przykład Fortis Blue One, który został wykonany z przezroczystego polietylenu, dzięki czemu łatwo można kontrolować poziom znajdującej się w nim cieczy. Zbiornik ten został wyposażony m.in. w: licznik, pompę membranową, wąż wydawczy oraz automatyczny pistolet.

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo

Jak sugeruje nazwa, zbiorniki te zbudowane są z dwóch płaszczy, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Dzięki temu zwiększone zostało bezpieczeństwo przechowywanego paliwa.

W przypadku uszkodzenia tylko jednej warstwy ściany nie dojdzie do wycieku płynu poza obręb pojemnika. Dlatego zbiorniki dwupłaszczowe są powszechnie stosowane do przechowywania substancji niebezpiecznych i wybuchowych, m.in. oleju napędowego i grzewczego.

W ofercie posiadamy całą gamę zbiorników dwupłaszczowych na paliwo marki Fortis Technology. Na przykład model Agroline został wykonany z certyfikowanego, odpornego na warunki atmosferyczne i promienie UV tworzywa sztucznego.

Solidna dwupłaszczowa konstrukcja skutecznie zabezpiecza pojemnik przed uszkodzeniem. Został on wyposażony m.in. w układ dystrybucyjny i wysokiej jakości elementy filtrujące. Dostępny jest w czterech pojemnościach: 1000, 1500, 2000 i 2500 litrów.

Zbiornik mobilny na paliwo

W przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach rolnych najczęściej stosowane są stacjonarne zbiorniki na paliwo o maksymalnej pojemności 5000 l. Umożliwiają one wygodne i bezpieczne tankowanie oleju napędowego lub opałowego o każdej porze dnia lub nocy.

Czasami jednak, ze względu na specyfikę zakładu lub gospodarstwa rolnego, warto kupić mobilny zbiornik na paliwo. Ma on mniejszą pojemność niż stacjonarny, dlatego bez problemu można go załadować na samochód dostawczy lub przyczepę.

Ze zbiorników mobilnych chętnie korzystają rolnicy, których pole znajduje się w znacznej odległości od gospodarstwa. Dzięki takiemu pojemnikowi mogą oni zatankować paliwo bez konieczności powrotu do domu.

W naszej ofercie znajduje się m.in. zbiornik mobilny do przewozu i przechowywania paliw o nazwie Żółw. Został on wyposażony w pompę 12 V, która może być zasilana prądem ze zwykłej instalacji samochodowej.

Czym cechują się zbiorniki Fortis Technology

Produkty cechują się przede wszystkim wysoką jakością. Ponadto są w pełni bezpieczne – nie tylko dla zdrowia, lecz także dla środowiska naturalnego. Posiadają wszelkie dopuszczenia i certyfikaty. Oferujemy zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe firmy Fortis Technology. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem tego renomowanego producenta pojemników z tworzyw sztucznych. Proponowane zbiorniki jednopłaszczowe na Adblue oraz dwupłaszczowe na olej napędowy lub opałowy służą do użytku prywatnego i komercyjnego w takich branżach jak przemysł, transport czy rolnictwo.

Nasze produkty wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Ponadto są w pełni bezpieczne – nie tylko dla zdrowia, lecz także dla środowiska naturalnego. Posiadają również zabezpieczenia przed kradzieżą paliwa. Zastosowana technologia pozwala na szybkie i wygodne tankowanie. Oferowane zbiorniki bezciśnieniowe mają również wszelkie atesty i certyfikaty.

W ofercie znajdują się zbiorniki o pojemności od 100 do 5000 litrów. Istnieje również możliwość indywidualnej ich konfiguracji i zakupu zbiornika paliwa na wymiar.

Wszystkie informacje o zbiornikach i ich cenach uzyskają Państwo podczas rozmowy z naszym przedstawicielem handlowym.

Zapraszamy do kontaktu: tel.: 83 342 22 07

Poradnik. Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas produktach:

Zbiorniki na paliwa, z czego powinny być wykonane?

Dlaczego warto stosować zbiorniki na paliwo?

Zbiorniki na paliwa w firmie, czy to dobre rozwiązanie?